Mistrovství České republiky v Předkláštěří (17.9. -18.9.)

Po roční pauze se Mistrovství České republiky vrátilo do tradičního dějiště v Předkláštěří. kde proběhly poslední závody letošní sezony. O tituly se bojovalo ve třech disciplínách (obří slalom, super G a slalom). O cenné kovy bojovali závodníci v osmi věkových kategoriích. Na start se postavili závodníci od nejmladších kategorii, přes ženy a muže, až po kategorii MASTERS.

Sobotní ráno začalo závodem v obřím slalomu. Trať prvního kola pro mladší kategorie stavěl Martin Štěpánek a pro dospělé Daniel Mačát. Druhé kolo měl na starost Oldřich Korynta a Ladislav Novotný. Kategorii U10 přípravka ovládli Anna Bočková a Jan Šebek. V kategorii U12 předžáci vyhráli Thea Trnková a Kristian Macura. V kategorii U14 mladší žáci si pro své první tituly z mistrovství dojeli Karolína Suchá z SK SKI a Jan Pešl. Lenka Knorová a Václav Knor si dojeli pro triumf v kategorii U16 starší žáci. Nejrychlejší juniorkou byla Eliška Rejchrtová z Orlický ski team, druhá skončila Aneta Koryntová z OK Ski Pardubice. Na stupních je doplnila na třetím místě Šárka Abrahámová z TJ Slovan Moravká Třebová. Aleš Knor si připsal vítězství mezi juniory, druhý dojel Jan Kašický z TJ Slovan Moravská Třebová a na třetím místě skončil Daniel Bláha z Orlický ski team. Mezi ženami vyhrála Sylva Kaděrková, na stupních ji doplnila Karolína Rašovská a Nikola Gergelyová. Mužskou kategorii ovládl Martin Barták. Na podium ho doplnil stříbrný Filip Machů a bronzový Martin Máca.

V odpoledních hodinách se závodilo v super G. V kategorii U10 přípravka si pro své tituly dojeli Anna Bočková a Jan Šebek z TJ Sokola Předkláštěří. Kategorii U12 předžáci ovládli Thea Trnková z TJ Slovanu Moravská Třebová a Kristian Macura z TJ Sokol Předkláštěří. Karolína Suchá a Jan Pešl nenašli přemožitelé v kategorii U14 mladší žáci a dojeli si pro vítězství. V kategorii U16 starší žáci si pro suveréni vítězství dojela Lenka Knorová, naopak těsné vítězství získal Jakub Adámek z TJ Sokola Předkláštěří, který vyhrál o pouhou jednu setinu. Mezi juniorkami vyhrála Eliška Rejchrtová z Orlický ski team, druhá skončila Aneta Koryntová z OK Ski Pardubice a stupně vítězů doplnila Šárka Abrahámová z TJ Slovan Moravká Třebová. Nejrychlejším juniorem byl Aleš Knor, před druhým Pavlem Ivánkem z TJ Sokol Předklášteří a třetím Janem Kašickým z TJ Slovan Moravská Třebová. V kategorii žen vyhrála Karolína Rašovská z TJ Sokol Předkláštěří, druhá skončila Sylva Kaděrková a třetí Nikola Gergelyová z TJ Sokol Předklášteří. Mezi muži získal titul Martin Barták. Na druhém místě skončil o pouhých 10 setin Filip Machu z Grasski Štítná a doplnil je Martin Máca z TJ Sokol Předklášteří.

Sezona 2022 byla zakončena závodem ve slalomu. Kvůli špatnému počasí se závod rozhodoval hned v prvním kole a druhé kolo bylo zrušeno. Trať slalomu pro mladší kategorie stavěl Dušan Vítek a pro starší kategorie reprezentační trenér Daniel Mačát. Kategorii U10 přípravka ovládli Anna Bočková a Jan Šebek. Adéla Knorová spolu s Filipem Šebkem se stali vítězi ve své kategorii U12 předžáci. Mistry v kategorii U14 mladší žáci se stali Tereza Bláhová a Jan Pešl. Titul si připsali v kategorii U16 starší žáci Ella Jebavá a Václav Knor. Juniorskou kategorii ovládla Eliška Rejchrtová a získala tak třetí vítězství. Druhá skončila Šárka Abrahamová a doplnila je tření Anna Ježová z TJ Sokol Předklášteří. Mezi juniory triumfoval Aleš Knor. Jan Kašický si v posledním závodě sezony dojel pro stříbro a Pavel Ivánek získal bronz. V ženách vyhrála Karolína Rašovská. Mezi muži získal titul Filip Machu a pro stříbro si dojel Martin Máca.

Závodili i ti nejmladší v kategorii TALENT 2014/2015 a TALENT. V obřím slalomu si v kategorii TALENT 2014/2015 pro vítězství dojel Teodor Štěpánek z lyžařského klubu Zlín. Na stříbrném místě skončila Franziska Arnold z FSA Brno a bronz získal Jaroslav Klabeneš také z FSA Brno. Viktor Štefka získal vítězství v kategorii TALENT. Na druhém místě skončil Nikolas Hanigovský a třetí Marika Seifertová oba z lyžařského klubu Svinec. Super G v kategorii TALENT 2014/2015 vyhrál Teodor Štěpánek, druhá skončila Franziska Arnold a třetí Jaroslav Klabeneš. Kategorii TALENT vyhrál Nikolas Hanigovský, stříbro získal Viktor Štefka a bronz Marika Seifertová. Poslední závod v nejmladší kategorii vyhrál a získal tak třetí vítězství Teodor Štěpánek, pro stříbro si dojela Franziska Arnold a pro bronz si dojel Jaroslav Klabeneš. Nikolas Hanigovský vyhrál kategorii TALENT. Druhá skončila Kristýna Mičková a třetí Marika Seifertová.

Závodu v obřím slalomu se zúčastnila i kategorie MASTERS. Pro vítězství v této kategorii si dojel domácí závodník Jiří Topinka. Na druhém místě skončil také domácí závodník z TJ Sokol Předklášteří Jan Hala. Na třetím místě je doplnil Petr Musálek z lyžařského klubu Svinec.

Na závěr je vhodné doplnit, že na závodech Českého poháru startovalo 86 závodníků z České republiky a 9 závodníků ze Slovenska.